CO WARTO ZOBACZYĆ – MADRTY #1

Madryt

Od dzisiaj na blogu będzie pojawiał się nowy cykl „Co warto zobaczyć”, czyli miejsca które warto odwiedzić będąc w Madrycie. Pojawią się też wpisy o miasteczkach położonych blisko Madrytu jak i również inne miasta hiszpańskie.

Dzisiaj chciałabym Wam opowiedzieć o jednej z dzielnic Madrytu „La Latina”, jest to chyba jedno z najbardziej rozrywkowych i słynnych miejsc w stolicy. W dzień jest tutaj tak głośno jak na jarmarku. Można usłyszeć tutaj chyba wszystkie języki świata. W weekendy, w ciągu dnia, przychodzą tutaj młodzi ludzie żeby spotkać się ze znajomymi, jak również całe rodziny. Wieczorem zaś otwierane są kluby i bary nocne oraz liczne dyskoteki. Pomimo, że jesteśmy w okresie jesienno-zimowym to i tak to miejsce tętni życiem.

Choć pogoda tutaj jest bardzo zmienna, to sobota była dość słoneczna, dlatego mogliśmy wybrać się do Madrytu, żeby trochę pospacerować i zjeść coś na tarasie. W każdym barze można zamówić „tapas”, czyli przekąski. Te typowe to tortilla, tuńczyk czy szynka z sałatką rosyjską, wszystko podane z chlebem. Oczywiście to nie wszystko co można zamówić, wybór jest duży i na pewno każdy znalazłby coś co lubi.

Uwielbiam Madryt, wąskie uliczki, znane sieciówki, bary z pysznym jedzeniem i tłumy ludzi. Chociaż symbolem miasta jest Niedźwiedź, to jednak Madryt nie zapada w sen zimowy. To miasto pełne turystów, którzy chętnie odwiedzają je nawet gdy jest zimno.

Jeśli chodzi o mój strój, to tego dnia postawiłam na wygodę, jeansowe boyfriendy do tego zwykła, czarna koszula i espadryle, z którymi jeszcze nie mogę się rozstać. Jak już wspomniałam pogoda jest tutaj zmienna, więc postanowiłam zarzucić na siebie trench w kolorze granatowym. Wiem, że w Polsce już dawno pożegnałyście się z tego typu płaszczami, ale ja dopiero będę w nich chodzić.

Miłego tygodnia!!!!

trench

Madryt

trench

Madryt

Madryt

tortilla

Madryt

Madryt

Madryt

Madryt

Madryt

Madryt

Madryt

2 komentarze

Dodaj komentarz